שרה ג'ו בן צבי

מרצה

אודות שרה ג'ו בן צבי

שרה ג'ו בן צבי עורכת את "סגולה", מגזין להיסטוריה יהודית וישראלית. היא ייסדה יחד עם בתיה הפטר את בית המדרש לנשים ומכהנת עד היום בוועדה החינוכית של בית המדרש לנשים. בעלת תואר ראשון בספרות ופילוסופיה מאוניברסיטת קמברידג' ולמדה הוראה במכון "כרם". בוגרת התכנית לטוענות בית דין במדרשת לינדנבאום.

איילת שליזנגר

מרצה

אודות איילת שליזנגר

אילת שלזינגר היא בעלת תואר ראשון ממכללת הרצוג בחינוך ובהוראת של המקצועות – תנ"ך ותושב"ע. היא גדלה באפרת ולימדה במדרשת 'מגדל עוז' ובחטיבת הביניים שבגוש עציון. היא מתגוררת עם משפחתה בתקוע, ומשמשת כר"מית במדרשת לינדנבאום בירושלים.

בתיה הפטר

ראש בית מדרש

אודות בתיה הפטר

בתיה הפטר היא מייסדת ומנהלת בית המדרש לנשים ועומדת כראש בית המדרש. בעלת תואר שני בספרות חז"ל מהאוניברסיטה העברית. אחת משאיפותיה היא לתרגם את דרכם של גדולי החסידים לשפתו של היהודי המודרני המחפש.

שני טרגין

מרצה

אודות שני טרגין

שני טרגין בעלת תואר שני בתלמוד ובתנ"ך מאוניברסיטת בר-אילן, שם דוקטורנטית בתנ"ך. יועצת הלכה (מוסמכת ע"י נשמ"ת), היא משמשת כיועצת הלכתית לענייני טהרת המשפחה. כיום היא מכהנת כראש בית המדרש במדרשת לינדנבאום ומלמדת במגוון מכללות לנשים.

הרב צבי לשם

מרצה

אודות צבי לשם

הרב צבי לשם בעל תואר שלישי במחשבת ישראל מאוניברסיטת בר אילן. שימש בתפקידים בכירים במוסדות השכלה גבוהה וברבנות. פרסם ספר וכיום משמש כמנהל אוסף גרשם שלום לחקר הקבלה והחסידות בספריה הלאומית.

הרב פרופסור ג'פרי וולף

מרצה

אודות ג'פרי וולף

הרב פרופסור ג'פרי וולף בעל דוקטורט מאוניברסיטת הרווארד בתולדות וספרות עם ישראל בימי הביניים. הוסמך לרבנות בישיבה יוניברסיטי מהרב יוסף דוב סולובייצ'יק. הוא פרסם ספרים, וכיום הוא פרופסור לתלמוד באוניברסיטת בר אילן.

ד״ר אבישר הר-שפי

מרצה

אודות אבישר הר-שפי

ד"ר אבישר הר-שפי מלמד תלמוד, חסידות, וספרות בישיבת 'שיח יצחק', במכללת הרצוג ובאוניברסיטת בר-אילן. ממייסדי ביהמ"ד 'זוהר חי', כותב שירה, עורך את כתב העת 'עתר' ואת האנתולוגיה להגות ולסיפורת חסידית.

הרב הרצל הפטר

מרצה

אודות הרצל הפטר
רב הרצל הפטר למד בישיבה יוניברסיטי ובישיבת הר עציון, שם הוסמך לרבנות. לימד גמרא למתקדמים, הלכה וחסידות בישיבת המבתר, בכולל גרוס ובמדרשת לינדנבאום. ייסד את בית המדרש הראל, תוכנית לימודי רבנות ברמה גבוהה לגברים ולנשים בירושלים וכיום משמש כראש כולל.

ליאורה בדנרש

מרצה

אודות ליאורה בדנרש

ליאורה בדנרש סיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה ובלשנות באוניברסיטת פרינסטון. בוגרת 'מעגל המשכילות' במדרשת דרישה בניו יורק, כיום ליאורה משמשת יועצת הלכה ב‘קו החם’ של נשמת, ומלמדת תלמוד והלכה במדרשת מוריה ושעלבים לנשים.

ברכה קרון

מרצה

אודות ברכה קרון

ברכה קרון בעלת תואר ראשון בלימודי יהדות ובספרות אנגלית מסטרן קולג'. היא משלימה כעת תואר שני בתנ"ך בישיבה יוניברסיטי. ברכה ומשפחתה עלו לגוש עציון לאחרונה מקליבלנד שם לימדה גמרא ותנ"ך בשנים האחרונות. כעת מלמדת במדרשת מוריה.

ד"ר יעקב עזריאל

מרצה

אודות יעקב עזריאל

ד"ר יעקב עזריאל, בעל תואר שלישי בפילוסופיה יהודית ובספרות, מתמחה בשירה וסיפורי רבי נחמן מברסלב. פרסם שירה אשר זכתה בהוקרה בינלאומית. לימד באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בר אילן, וכיום מלמד במכללת הרצוג.

ד"ר קרוליין פייזר-בולג

מרצה

אודות קרוליין פייזר-בולג

ד"ר קרוליין פייזר-בולג בעלת תואר ראשון בלימודי יהדות מישיבה יוניברסיטי ובעלת דוקטורט בפסיכולוגיה. רמי"ת לשעבר במדרשת לינדנבאום, שם לימדה תלמוד במשך 9 שנים. היא ובעלה, דוד, משמשים רב ורבנית קהילת "זמר הזית" באפרת. קרוליין היא פסיכולוגית קלינית במרפאה בירושלים.

אפרת שרגאי

מרצה

אודות אפרת שרגאי

מרצה לתנ"ך במשך עשרות שנים. בעלת תואר שני בתנ"ך, ותואר ראשון בתנ"ך ותולדות עם ישראל. הרצתה בבר אילן, ובמכללה האקדמית באשקלון. בוגרת קורסי ניהול ומנהיגות חינוכית של מכון מנדל והאוניברסיטה העברית, וניהלה את ההכשרה והפיתוח של מנהלים ומורים בתחום החינוך לזהות היהודית ברשת מורשה. כיום מלמדת במדרשת לינדנבאום ומרצה בהשתלמויות משרד החינוך בדרגת מומחה.

מלכה האבשר

מרצה

אודות מלכה האבשר

מלכה האבשר, בעלת תואר ראשון בלימודי יהדות ותואר שני בתנ"ך מישיבה יוניברסיטי. היא מלמדת במדרשת מוריה ומלמדת מבוגרים במסגרות נוספות.

אסתי פליישמן

מרצה

אודות אסתי פליישמן

אסתי פליישמן בעלת תואר ראשון בלימודי יהדות והיסטוריה מאוניברסיטת שטרן של הישיבה יוניברסיטי ותואר שני בלימודי תנ"ך מבית הספר לתארים מתקדמים רוויל של הישיבה יוניברסיטי. אסתי שימשה כמורה ומנהלת חטיבת הביניים והתיכון בבית הספר פוקס מזרחי שבקליבלנד, אוהיו. כיום היא מנהלת את מחנה הקיץ "קמפ סטון" שבפנסילבניה וגרה יחד עם משפחתה באפרת.

עליזה גרינברג

פיתוח ותוכניות חינוכיות